مرورگری امن و کارآمد برای دانشجویان ومحققان (گوگل کروم)

‎در این نوشته سعی بر معرفی لوازمی که در تحقیق و مطالعه میتواند مفید باشد کرده ایم.

 

 پیش نیاز :

 برای جسجوی سریع تر و روان تر بهتر است از نمایش تبلیغ های اینترنتی ممانعت شود. در نتیجه:
عدم نمایش تبلیغ های داخل سایت ( فیلم و نوشته و صوت و...)
 غیر فعال شدن لینک های مخرب و رصد کننده های اینترنتی(افزایش امنیت مرورگر)
حذف تبلیغ های جاسازی شده بین محتوای اصلی و در نتیجه افزایش سرعت جستجو
 

عدم نمایش تبلیغ ها  و اسپم  سرچ گوگل (کاهش زمان پیدا کردن لینک های مرتبط و عدم سردرگمی هنگام سرچ در نت)
 
افزونه های مفید:
 

این افزونه لینک ژیشنهادی دانلود در صفحه مقاله جایگزاری میکند. و با تعدادی از }ورانال های معتبر سازگار هست.
الف) سهولت در جستجو محتوا
 
 
این افزونه عبارت جستجو شده در گوگل را به صورت هایلایت شده در صفحه نتیجه نشان میدهد
 
 
این افزونه کلمات جستجو شده شما را در صفحه نتیجه جسجو نشان میدهد.
 
 
در هنگام رویت یک متن در اینترنت برای سهولت در پیدا کردن محتوای هدف کلید واژه های مختلف را در متن مذکور جستجو می کنید چیزی شبیه سرچ داخلی word و PDF
 
این افزونه مفصل میتواند بوک مارک کند هایلایت کند و  از صفحه عکس بگیرد و در کاربری شما آپلود کند و ... تلفیقی از چند افزونه مختلف.
 
به کمک این افزونه میتوانید مطالب مهم در صفحه در حال روئیت را به رنگ های مختلف  هایلایت کنید و حتی پس از مراجعه مجدد نشانه گذاری ها ی شما قابل مشاهده می باشد.
 
این افزونه عکس را بر اساس طیف رنگ عکس جستجو میکند در نتیجه می توانید به اسم محتوای عکس (اسم شخص, مکان و یا عمل و فرآیند مورد بحث) و نتایج مشابه پی ببرید
 
 
 این افزونه تعداد زیادی سایت شبیه سایت در حال رویت را به شما پیشنهاد میدهد.
البته این افزونه بدون اجازه کاربر تبلیغ به صفحه در حال مشاهده اضاف میکند که در لیست فارسی افزونه ABP (پیش تر توضیح داده شده بود) لینک تبلیغ را مسدود کرده ام.
 
 
این افزونه سایت های مشابه بر اساس الگریتم سرچ گوگل  به شما پیشنهاد می دهد.
9)  سرچ داخلی کروم
شما به راحتی با هایلایت عبارت و سپس با کلیک راست عبارت و انتخاب گزینه "search google for" میواتنید آن را در گوگل سرچ کنید و چون جعبه ابزار آدرس اینترنتی و سرچ گوگل در هم تلفیق شده اند فرآیند جستجو کاهش می یابد.
10) تصحیح خطا هنگام جستجو 
 
منو سرچ و آدرس در مرورگر کروم در هم  تلفیق شده هست  همین جستجو کردن را کمی آسان تر میکند در ضمن اگر آدرس اینترنتی را به اشتباه وارد کرده باشید یک قابلیت ذاتی مرورگر کروم این هست که آدرس صحیحی را به شما پیشنهاد میدهد البته برنامه نویس افزونه Adblock plus  یک افزونه ایی با همین قابلیت برای مرورگر فایرفاکس توسعه داده به اسم URL Fixer
 
 
 
 
 
ب) افزونه های اداری (آفیس و PDF):
 
   
 عکسبرداری از صفحه در حال نمایش و ویرایش فایل و آپلود در کاربری گوگل درایو
 

یک افزونه برای مدیریت یاداشت های شخصی شما و مهمترین مزیت آن قابلیت نصب و دسترسی بر روی همه مرورگر ها و سیستم عامل ها و موبایل ها هست توضیح کوتاه درباره افزونه:    http://bit.ly/Yb8K2j
 
3) Clearly 
 
این افزونه مفید که  زیر مجموعه evernote هست کمک میکنه متن اصلی صفحه واضح تر و مشخص تر شوند و تمام حواشی و عکس و مطالب جانبی صفحه را حذف میکند حتی محدودیت های احتمالی مثل عدم قابلیت استفاده از کلیک راست یا چت و یا هایلایک محتوا رو بر طرف میکند.این افزونه در هنگام مطالعه متن آنلاین واقعا مفید و کارساز می باشد. البته افزونه های موازی مانند Readability و Readability Redux  و .... هم هستند که همین کار را انجام می دهند.
 
 
دیکشنری گوگل از سورس پر وقوی و قابل ارجائی استفاده میکند.
فقط کافی هست با دو بار کلیک بر روی لغت انگلیسی و یا فارسی به تلفظ و معنی انگلیسی اون پی ببرید.
 
 
با کمک این افزونه میتوانید همه جا بوک مارک خود را بر روی موبایل و یا مرورگر های مختلف استفاده کنید.

(قابل نصب روی همه مرورگر ها  و سیستم عمل های موبایل های مختلف)
 6)   SuperSorter 

این افزونه کمک میکند سایت هایی که چند بار در فولدر های مختلف بوک مارک ذخیره شدند پاک شوند و بر اساس حروف انگلیس مرتب گردد،به صورت خودکار بوک مارک شما را بر اساس چند قانون ساده مرتب میکند بهتر است قبل از آپلود و گرفتن فایل پشتیبان توسط Xmarks از این افزونه استفاده کنید.

 
چند وقتی هست گوگل لینکی از فضای ذخیره سازی ابری خود گوگل درایو را در زیر نوار ابزار کامپوز جیمیل قرار داده شما با اضافه کردن افزونه زیر میتوانید چهار فضای ذخیره سازی ابری مشهور(Dropbox, Google Drive, SkyDrive, and Box) که سرجمع بالغ بر 20 گیگ فضای رایگان میشود با مزایای مختلف در هم تلفیغ کرده و یک جا با نوشتن فیلتر های مختلف محتوای آنلاین خود را مدیریت کنید.
         
8) PDF ساز داخلی مرورگر کروم

یکی از سبک ترین و بهترین راه های درست کردن فایل PDF به صورت آنلاین از PDF ساز داخلی مرورگر کروم هست هم به نسبت خیلی از نرم افزارهای موازی تمیز تر درست میکند و چون به صورت پردازش ابری پردازش را انجام میدهد بدون هنگ کردن سیستم و احتیاج به حداقل توان سخت افزاری به راحتی محتوا تبدیل میشود.
به خوبی با فونت فارسی سازگار هست و همچنین با وجود موانع third party در برنامه نویسی آنلاین برای جلوگیری از انتشار مطالب آنلاین بخواطر کپی رایت به خوبی این کار رو انجام میدهد.
 
9)  روخوانی متن
 
انگلیسی انتخاب شده، به فرض شما باید از متنی طولانی نوت بردرای کنید این افزونه ها برای شما از روی متن میخوانند تا سرعت روند شما افزایش یابد.
 
اپلیکیشن های مفید:
 
کنترل پروژه و برنامه زمان بندی و نمودار گانت و چارت کاری و ...:
اداری و آفیس:
  1. Google Docs
  2. Google Sheets
  3. Google Forms
  4. Google Calendar
  5. Google Apps Script
  6. Google Slides
  7. OpenOffice Document Reader
  8. Evernote Web
  9. Teambox
  10. Fusion Tables
اپکیکیشن های نقشه کشی سه بعدی نما و پلان طبقه و...
/ 0 نظر / 1637 بازدید