صفحه فیلترینگ (peyvandha.ir) بودن! یا نبودن! مسئله این هست!

همانطور که مستحضر هستید صفحه ایی به آدرس peyvandha.ir و یا IP به شماره 10.10.34.34 وجود دارد که  صفحه های اینترنتی که در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران نیستند را مسدود میکند و آدرس آنها را به آدرس سایت مذکور تغییر میدهد.

 

 

بحث ما بر سر درست یا غلط بودن این موضوع نیست (هر چند در صفحه ایی با عنوان  فیلترینگ و نظارت بر اینترنت در کشورهای جهان درباره دلایل مسدود سازی از طرف ارگان متولی توضیحی داده شده است.) و یا راه های باز کردن سایت های مسدود شده نیست بلکه درباره برسی این خطای اینترنتی از نظر تکنیکی می باشد.

در هنگام سرچ حتما با پیغام های خطای  Web Server Error Messages برخورد کرده اید. این پیغام ها بسته به شماره نمایش داده شده مفاهیم مختلفی را بیان میکنند.

 

 این پیغام ها در صفحه هایی خالی و سبک بدون هیچ کد نویسی خاصی نمایش داده می شوند. توجه داشته باشید که صفحه فیلترینگ از نظر تکنیکی هم یک نوع خطا محسوب میشود که مانع نمایش صفحه اینترنتی شده است. نسخه در حال نمایش این سایت در همین لحظه حاوی حدود 200 خط کد نویسی می باشد. که در آن رنگ ها و شکل و قالب های گوناگون گنجانده شده است.

 مشکل اول :

 گاهی به جای کل یک صفحه یا سایت اینترنتی ممکن هست قسمتی از صفحه در حال رویت مسدود شود مثلا سایت خبری زیر هر ستون خبر یک جعبه اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی قرار داده شده و بخواطر برنامه نویسی سایت پیوند ها ( حاوی عکس لینک مخفی و قالب و...) صفحه مذکور ممکن هست از شکل طراحی شده توسط برنامه نویس خارج شده و قالب ها و کد های CSS سایت دچار اختلال شده و نحوه نمایش سایت بهم بریزد. در نتیجه وب گردی گاهی کمی آزار دهنده و صفحه های اینترنتی گیج کننده شوند.

 مشکل دوم:

یکی از مشکلات سایت پیوند ها غیر مستقیم کردن صفحه های اینترنتی مسدود شده به دلایل نامشخص می باشد. 

مرورگر اپرا به علت مشکلات امنیتی از این موضوع جلوگیری میکند که همین مسئله باعث شده بود که مدتی صفحه دانلود این مرورگر مسدود شود.

هر چند بعضی از سایت های حاوی ویروس و محتوای مخرب توسط متولی فیلترینگ مسدود شده اند ولی  این برای حفظ امنیت کاربر کافی نیست.

گاهی بعضی بد افزار ها و یا نتظیمات نا خواسته در رایانه شما موجب باز شدن صفحه های اینترنتی میشوند و به علت تغییر آدرس سایت شما از تشخیص سایت مذکور برای رفع مشکل احتمالی باز خواهید ماند.

راه حل:

 

 

 برای حل مشکلات مذکور چند راه حل به شرح زیر خدمتتان ارائه میگردد:

 1. استفاده از مرورگر "اپرا" ، مرورگر اپرا به صورت پیش فرض مسدود میکند.
 2. اضافه کردن قوائد زیر به افزونه Adblock plus  یا Adblock بر روی هر مرورگری که افزونه قابل نصب باشد(اپرا و فایر فاکس و کروم و سافاری و...)
  10.10.34.34##HTML
  peyvandha.ir##HTML
  ^10.10.34.34||
  ^peyvandha.ir||
 3.  استفاده از جاوا اسکریپ Remove peyvandha.ir نوشته شده توسط آقای فردجاد داوری که در همه مرورگر ها قابل نصب هست من خود به شخصه نصب این اسکریپ هوشمندانه را بر روی همه مرورگر ها توصیه میکنم به خوبی هر دو  مشکل رابر طرف میکند.

  برای نصب این اسکریپت بر روی مرورگر کروم ابتدا افزونه  Tampermonkey نصب کنید سپس  و برای مرورگر فایرفاکس در ابتدا افزونه Greasemonkey نصب کنید سپس بر روی دکمه سبز install در Remove peyvandha.ir  کلیک کنید.


 4. اضافه کردن افزونه Iran Filtering Page Remover بر روی مرورگر اپرا و یا مرورگر کروم 
 5. نصب افزونه my realm بر روی مرورگر فایرفاکس
 6. با مراجعه به آدرس C:\Windows\System32\drivers\etc سپس فایلی به نام  Host را با نرم افزار Notpad باز کرده و مانند شکل زیر (IP (127.0.0.1  و کمی  فاصله آدرس سایت (peyvandha.ir و مجددا خط بعدی همان IP و آدرس 10.10.34.34) را وارد کرده و فایل را مجددا ذخیره کنید این کار مانند یک فایروال برای کل سیستم شما عمل میکند و موجب میشود سایت پیوند ها کلا باز نشود. مانند شکل زیر:
 7. وارد کردن آدرس سایت به قسمت مسدود سازی فایر وال نصب شده بر روی سیستم
 8. .برای مرورگر IE در سرچ استارت تایپ کنید  change security و یا در قسمت internet option/security بروید و IP و آدرس سایت پیوند ها را در ان وارد کنید:

10.10.34.34
peyvandha.ir
 
/ 4 نظر / 2521 بازدید
hamed

حسین جان بلاگتو دیدم ! استفاده کردم از مطالبش it's awesome

احسان

سلام چه جوری باید جاوا اسکریپ یا اون یکی روش رو اجرا کنیم ؟

احسان

من از OPERA استفاده میکنم install رو همه میزنم 97071.user.js رو میاره و یه سری کد

Iman

می تونید از افزونه فایرفاکس https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/peivastha/ استفاده کنید.